
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.1 mm |
| Thickness | 0.9 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Max Power Dissipation | 321 mW |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 1.3 V |
| Accuracy | 1.4 % |
| Power Dissipation | 321 mW |
| Threshold Voltage | 1.226 V |
| Operating Supply Current | 3 µA |
| Quiescent Current | 3 µA |
| Max Supply Current | 4 µA |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 5 µs |
| Nominal Supply Current | 2 µA |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Number of Monitored Inputs | 1 |
| Reset Delay Time | 5.5 µs |
| Schedule B | 8542390000 |
| Type | Voltage Detectors |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Active Low, Bidirectional |
Stock: 490
Distributors
pcbx
Unit Price$0.65654
Ext.Price$0.65654
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.65654 | $0.65654 |
| 10 | $0.52771 | $5.27710 |
| 25 | $0.48233 | $12.05825 |
| 50 | $0.44085 | $22.04250 |
| 100 | $0.40294 | $40.29400 |
| 300 | $0.38335 | $115.00500 |
| 500 | $0.36472 | $182.36000 |
| 1000 | $0.34474 | $344.74000 |
